İçeriğe atla
Visco Yastık Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Visco Yastık Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Visco yastık, içerisinde hafıza sünger teknolojisi ile üretilen viscoelastik süngerin bulunduğu yastık çeşididir. Vücut ısı ve ağırlığına hızla uyum sağlayarak baş, boyun ve omuzlara ergonomik bir destek sunmaktadır.

Visco Yastık Sağlıklı Mı?

Visco yastıkların sağlıklı olup olmadığı en merak edilen konuların başında yer almaktadır. Kullanılan süngerin doğal içeriğe sahip olmayışı bu soruların sorulmasında ki en temel nedendir. Fakat visco yastıklar üretilirken teknolojinin de ilerlemesi ile sağlığa zararlı etkileri olmayan ten ile temasa oldukça uygun malzemelerden üretilmektedir. Aynı zamanda baş, boyun ve omuzlara dengeli bir destek sağlayarak konforlu bir uyku geçirmenizi sağlar. Eşsiz basınç tahliyesi özelliği baş ve boyun bölgenizde oluşabilecek ağrıların minimum seviyede tutulmasına destek sağlar.

Visco Yastık Özellikleri Nelerdir?

Hafıza sünger teknolojili visco yastıkları kullanıcılar tarafında bu kadar popüler olmasını sağlayan ve diğer yastıklardan ayrılmasını sağlayan bir kaç özelliği vardır,

  • Visco yastıklar, baş, boyun ve omuz şekline uyacak şekilde tasarlanmış viskoelastik malzemelerden yapılır. Bu özel destek ağırlığın eşit şekilde dağıtılmasına yardımcı olarak basınç noktalarına uygulanan yoğun basıncı dağıtarak azaltır ve sağlıklı omurga hizalamasına destek olur.
  • Visco yastıklar, baş, boyun ve omuz şekline uyum sağladığı için, en çok ihtiyaç duyulan bölgelerde ki basıncın tahliyesi sağlar. Boyun tutulması, baş ağrısı ve diğer durumların neden olduğu ağrı ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olabilir.
  • Visco yastıklar, ulaşılabilir olmaları sebebi ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Konforlu uyku sağlayan, kolay bulunabilen ve ulaşılabilir fiyatlara sahip olması kullanım yaygınlığını arttırmaktadır. 
  • Visco yastıklar, şeklini zamanla kaybetmeden koruyacak şekilde tasarlanmıştır bu sayede uykunuzda devamlı ve sabit bir konfor elde etmenize yardımcı olur. Düzleşmeleri veya şekillerini kaybetme olasılıkları düşüktür. Uzun ömürlü kullanım arayanlar için ideal bir seçenek haline gelir.
  • Visco yastıklar, farklı uyku tercihlerine ve sağlık sorunlarına uyum sağlayacak şekilde çeşitli şekil ve boyutlarda üretilmektedir. Yaygın kullanılan şekiller arasında geleneksel dikdörtgen yastıklar, boyun için ekstra destek sağlamak üzere tasarlanmış konturlu yastıklar ve uyurken omurgayı hizalamak için tasarlanmış servikal yastıklar bulunur.
  • Visco yastıkların eski ve genel şikâyetleri arasında vücudun aşırı ısınmasına neden olma şikayetleri görüldüğü için teknolojinin ilerlemesi ile üretilen visco yastıklarda vücut ısısını düzenlemeye ve uyku sırasında aşırı ısınmayı önlemeye yardımcı olan soğutma jeli veya diğer soğutucu malzemeler eklenir. Bu, özellikle sıcak uyuma eğiliminde olan veya sıcak iklimlerde yaşayan insanlar için visco yastıkları iyi bir seçenek haline getirir.

Visco Yastığın Faydaları Nelerdir?

Visco yastıkların en belirgin faydası vücudun üst bölgesine sunduğu eşsiz destektir. Visco yastıklar kişiye özel destek sağlar ve sağlıklı omurga hizalamasını destek olur. Boyun tutulması, baş ağrısı ve diğer durumların neden olduğu ağrı ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir. Baskıyı hızla dengeleyerek omuzlar, boyun ve kalçalar gibi baskı noktalarının neden olduğu ağrı ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olabilir. Visco yastıklar hareketi emer, partnerinizin uyku esnasında ki hareketliliğinin size minimum seviyede iletilmesi anlamına gelmektedir. Hareketlilik dolayısı ile sürekli uykusu bölünen kişilerin uyku ve yaşan kalitelerinin artması açısından önemli bir özelliktir. 

Visco Yastık Nasıl Kullanılır?

Visco yastıkları kullanmak kolaydır fakat en yüksek verimi alabilmek açısından kendinize en uyumlu yastık modelini seçmeniz gerekmektedir. Visco yastıklar çeşitli şekil ve boyutlarda üretilmektedir, bu nedenle uyku pozisyonunuza ve tercihlerinize uygun olanı seçmelisiniz. Sırt üstü uyuyorsanız, daha düz bir yastık daha rahat olabilirken, yan uyuyanlar daha kalın, daha destekleyici bir yastıktan yararlanabilir. Visco yastık alışkın olmayan kişiler için ilk kullanımda farklı gelebilir ve alışmakta güçlük çekebilirsiniz, visco yastığı kullanmaya ilk başladığınızda yastığa alışmak için kendinize birkaç gece zaman tanımakta faydalı olabilir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : https://www.sleeppeople.com.tr/sleep-people-bamboo-visco-yastik-50x70-cm

Visco Yastık Yıkanır Mı?

Visco yastıkların yıkanabilir özelliği aldığınız firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir bu sebeple yastığınızı yıkamadan önce kullanma talimatlarını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Visco yastıklar, yoğun yapılı hafıza süngerden üretildikleri için genelde iç süngeri yıkanabilir özelliklerde olmamaktadır fakat yıkanabilir dış kılıf ile gönderilmektedir. Visco yastığınızın temizliğini sağlamak için kılıfını düzenli aralıklarla yıkamak, bu aralıkta da yastığınızı havalandırmanız yeterli olacaktır. Eğer silmek isterseniz nemli bir bez ile yastığı çok ıslatmadan silebilirsiniz fakat tamamen kurumadan kullanmamaya özen göstermelisiniz. 

Visco Yastık Çeşitleri Nelerdir?

Visco yastıklar farklı vücut tipi, sağlık sorunu veya farklı uyku alışkanlıklarına uygun olarak çeşitli içerik ve şekillerde üretilmektedir. Uykunuz bölünmeden sağlıklı ve kaliteli uyuyabilmek için kendinize en uygun visco yastığı tercih etmelisiniz.

Boyun Destekli Visco Yastık, Bu yastık tipi, baş ve boynu doğal bir pozisyonda desteklemeye yardımcı olan kavisli bir şekilde tasarlanmıştır. Ortopedik destekli visco yastıklar genellikle boyun ağrısı veya sertliği çeken kişiler için önerilir.

Visco Ortopedik Yastık, Boyun ve omurganın doğal bir pozisyonda hizalanmasına yardımcı olduğu için genellikle boyun ağrısı veya sertliği çeken kişiler için önerilir. Ortopedik Visco yastıkların en belirgin özelliği boyun ve başı saran, destek sağlayan ve basınç noktalarını azaltmaya yardımcı olan konturlu bir şekle sahiptir. Ergonomik desteğe sahip bir Visco yastık seçerken, vücudunuza uygun ölçü ve şekle sahip bir yastık aramanız ve kolay temizlenebilmesi için kılıfı çıkarılabilen bir yastık seçmeniz önemlidir.

Visco Dolgulu Yastık,  En fazla ve genelde üretilen tipik visco yastıklardır. Bu tip visco yastıklar, tek parça Visco köpükten yapılır ve kişiye özel destek için baş ve boyun şekline uyacak şekilde tasarlanır. Klasik visco yastıklar daha sıkı, daha destekleyici bir yastık tercih eden kişiler için sıklıkla tavsiye edilebilmektedir. 

Visco Bebek Yastığı, bebekler ve küçük çocuklar için tasarlanmış uykuları esnasında doğru ve sağlıklı bir destek sunması hedeflenen yastık türüdür. Yetişkin yastıklarına kıyasla daha küçük ve yüksekliği daha azdır. Çocuğun boynunun doğal kıvrımını destekleyecek şekilde üretilmektedir. Bir bebeğin kafası uzun süre sırt üstü yattığı zaman ortaya çıkabilen düz kafa sendromunu önlemeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Visco bebek yastığı seçimi yaparken çocuğunuzun yaşına ve uyku alışkanlıklarına uygun boyutta ve sertlikte bir yastık aramanız önemlidir. Uzmanlar yenidoğan bebeklerde ilk bir yıl yastık kullanımını önermemektedir bu sebeple tercihlerinizi yaparken sonraki yaşları ve alışkanlarına uygun olarak tercih edebilirsiniz. 

Visco Yastık Fiyatları Nelerdir?

Visco yastıkların bu kadar yaygın olmalarının en önemli sebepleri arasında maksimum konforu minimum fiyatlar ile sunabiliyor oluşu vardır. Visco yastıklar sunduğu konforlu uykunun aksine kolaylıkla bulunabilir en önemlisi de ulaşılabilir fiyatlardır.

Sepet 0

Sepetiniz şu anda boş.

Alışverişe Başla
WhatsApp